Dotazy a rezervace

Pro dotazy a rezervace ohledně ubytování, firemních akcí či svateb na Statku Otovice nás kontaktujte na adrese

Address: Statek Otovice 33, 532 12, Otovice Phone No: (420) 123 456 789 Email: info@statekotovice.cz Fax:

Dřevěný kostel panny Marie - Broumov

To, že byste si od cachtání v bazénu a ve vířivce měli dát chvilku pauzu, poznáte jednoduše – podle varhánků na prstech. Nevěšte ale hlavu, u nás zábava nikdy nekončí.

Okolí Otovic totiž nabízí mnoho přírodních i kulturních krás, které rozhodně stojí za prozkoumání. Jednou z nich je dřevěný kostel Panny Marie v Broumově, který se pyšní titulem nejstarší dochované památky dřevěné sakrální architektury v Česku a dokonce jedné z nejstarších staveb tohoto typu ve střední Evropě.

Vydat se k němu můžete po modré a pak zelené turistické značce přes Rožmitálský kopec a Plochý vrch, takže si cestou užijete i nádherné výhledy do okolní krajiny. Tato trasa má příjemných 8,5 km. Pokud před pohorkami dáváte raději přednost pantoflím, pak jistě oceníte informaci, že se ke kostelu dá dojet také autem. Po silnici jste tam za 7 minut, zaparkovat můžete přímo v Křinické ulici vedle hřbitova.

Kostel z 15. století na první pohled zaujme všechny fanoušky architektury hrázděnou konstrukcí z mohutných dubových trámů pobitou na vnější straně dřevěnými prkny. K této netradiční stavební technice přibyl v 17. století také dřevěný ochoz s náhrobníky a kronikářskými zápisy z různých katastrofických událostí – příletu kobylek, velkého požáru města nebo z dob neúrody a hladomoru.

Památku si v interiéru můžete prohlédnout každý den od června do srpna vždy od 9 do 17 hodin. A pokud výletování ještě nemáte dost, po zelené turistické značce se vydejte vstříc skalnímu bludišti v Broumovských stěnách, projděte se zahradami impozantního Broumovského kláštera nebo zajděte na ochutnávku piva do Broumovského pivovaru. Ale o tom zase příště.

Vzdálenost dřevěného kostela panny Marie od Statku Otovice: 5 km